Sorry, no posts matched your criteria.

Współpraca międzynarodowa

Podróż w kosmos

Uczniowie naszej szkoły otrzymują stypendia na wyjazd na międzynarodowy obóz o kosmosie – Space Camp w Izmirze (Turcja). W obozie biorą udział młodzi ludzi z Grecji, Turcji, Palestyny, Rosji, Francji i Polski. Każdy dzień wypełniony jest różnorodnymi aktywnościami: budowaniem koloni na Marsie, konstruowaniem rakiety, zajęciami w symulatorach, na których trenują kosmonauci i wieloma innymi.

 

Prezentacja

Tydzień z całym światem

Szkoła katolicka St. Wilfrid’s w Wakefield (Yorkshire) organizuje Tydzień Międzynarodowy, na który zaprasza młodzież z całego świata, w tym przedstawicieli uczniów z naszej szkoły, aby podzielili się swym doświadczeniem, opiniami, radościami i troskami poprzez udział w dyskusjach i warsztatach.

Na przestrzeni dziesięciu lat szkołę odwiedziło dwa tysiące młodych ludzi i nauczycieli z Niemiec, Szwecji, Polski, Słowacji, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Pakistanu, Indii, Ghany i Południowej Afryki.

Każde coroczne spotkanie ma swój temat („One world – many colours”, „Sens it!”), który nadaje mu swoisty charakter.
Uczniowie uczestniczą w szeregu zajęć związanych z tematyką zjazdu. Każdy zostaje przydzielony do międzynarodowej 12-osobowej grupy i uczestniczy w warsztatach artystycznych, multimedialnych, muzycznych, dyskusyjnych, itp.

Uczestniczy mają również okazję wykazać się swymi talentami muzycznymi w czasie Międzynarodowego Festiwalu Talentów, który w swym charakterze przypomina Eurowizję.

Młodzież jest zakwaterowana u rodzin angielskich.

Galeria

Aktualności

Najnowsza galeria zdjęć