Sorry, no posts matched your criteria.

Dziecięco – Młodzieżowy Chór Szkół Nazaretańskich

 

Rok założenia 1997

 

założyciel i dyrygent – s.Karen Trafankowska

Kilka słów o nas…

Chór Szkół Nazaretańskich powstał w 1997 roku i początkowo funkcjonował jako dwa chóry równoległe: dziecięcy (SP) i młodzieżowy (LO).

Z czasem, gdy pojawiały się nowe wyzwania, oba zespoły łączyły swoje siły i tak powstał Dziecięco – Młodzieżowy Chór Szkół Nazaretańskich, który w Kaliszu zaczął częściej razem koncertować od 2000 roku, gdy ówczesny dyrektor Filharmonii Kaliskiej – p.Tadeusz Wicherek –zaprosił nas do udziału w koncercie kolęd w wykonaniu połączonych chórów Kalisza.

W życiu chórzysty pojawiają się ciekawe doświadczenia – koncerty, konkursy, wyjazdy. Wspólna praca, dająca w efekcie radość i emocje występu, przekazywania innym piękna, dawania i w efekcie – otrzymywania tej samej radości, która wraca od słuchacza do wykonawcy.

Członkowie Dziecięco-Młodzieżowego Chóru Szkół Nazaretańskich mieli już zaszczyt i przyjemność śpiewania kilkakrotnie z orkiestrą Filharmonii Kaliskiej – kilkakrotnie kolędy i pastorałki, Oratorium na Boże Narodzenie Fryderyka Stankiewicza, Mszę Dziecięcą Mariusza Matuszewskiego, a nawet IX Symfonii Ludwiga van Beethovena.

Niezwykłą kartą w historii zespołu jest współpraca z zespołem Lumen. Pop oratorium Miłosierdzie Boże, nagrane wspólnie z chórem UAM Polifonia, orkiestrą Filharmonii oraz zespołem Lumen wpisało się na trwałe w serce niejednego chórzysty i niejednej rodziny… Wyśpiewywaliśmy Miłosierdzie Boże oraz kolejne cmsy – Psalmy Dawida, Kantata o Matce Bożej – w Kaliszu, Ostrowie, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Radomiu, Dębicy, Warszawie (dzień po śmierci Jana Pawła II).

Od 2006 roku szeregi zespołu poszerzyło kilku gimnazjalistów, toteż czasem występujemy także z repertuarem na chór mieszany.

Chór bierze czynny udział w muzycznym życiu Kalisza: Mszach św. (oprawa muzyczna), Dniach Papieskich, Festiwalach, koncertach jubileuszowych, religijnych, Sacrosongach, koncertach patriotycznych, Świętach Pieśni regionu południowej Wielkopolski, współpracuje z Filharmonią Kaliską, Wydziałem Pedagogiczno – Artystycznym, zespołem Lumen, chórami i dyrygentami Kalisza.

Chór bierze udział w festiwalach i przeglądach o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. Do ważniejszych należą:

  • I miejsce Eliminacje Rejonowe XXII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży (2002)
  • Nagroda Główna Śremsong – Chór Szkoły Podstawowej (2002)
  • Wyróżnienie – V Ogólnopolski Konkurs Poezji Śpiewanej Szkół Katolickich w Olsztynie (2002)
  • I miejsce – Puchar Kuratora Oświaty (oraz wyróżnienie w Bydgoszczy) Eliminacje Wojewódzkie XXIII ogólnopolskiego konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży (2003)
  • I miejsce w kategorii chórów wielogłosowych – Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Pieśni Religijnej w Łodzi (2003)
  • II miejsce– VI Ogólnopolski Konkurs Poezji Śpiewanej Szkół Katolickich w Olsztynie (2003)
  • II miejsce (oraz wyróżnienie w Bydgoszczy) Eliminacje Wojewódzkie XXIV Ogólnopolskiego konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży (2004)
  • I miejsce – Ogólnopolski Festiwal Poezji Śpiewanej Szkół Katolickich w Olsztynie (2004)
  • I miejsce – Eliminacje Wojewódzkie XXV Ogólnopolskiego konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży (2005)
  • I miejsce – Eliminacje Wojewódzkie XXVI Ogólnopolskiego konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży (2006)
  • II miejsce – Ogólnopolski Konkurs Chóralny „Ars liturgica” w Toruniu (2006)
  • Nagroda – Sacrosong w Kaliszu (2007)
  • I miejsce w województwie w XXVIII Ogólnopolskim Konkurs Chórów a Cappella dzieci i Młodzieży (2008)
  • Wyróżnienie w finale XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella dzieci i młodzieży (2008)
  • Złote pasmo – wyróżnienie w programie Śpiewająca Polska – kolędy (2011)
  • Złoty klucz – wyróżnienie w programie Śpiewająca Polska 2011
  • I miejsce w wojewódzkich eliminacjach Konkursu Chórów szkolnych a Cappella (2010/11)
  • Srebrny Kamerton w finale XXXI Konkursu Chórów a Cappella w Bydgoszczy (2011/12)
  • Brązowy Kamerton w finale XXXIII Konkursu Chórów a Cappella w Bydgoszczy (2013/2014)
  • Srebrny Kamerton w finale XXXIV Konkursu Chórów a Cappella w Bydgoszczy (2014/2015)

Obecnie chór liczy ponad 40 osób. A są to:

Kl.IIIb

  1. Maja Chojnacka

Kl.IVa

  1. Maria Czajczyńska
  2. Aleksandra Nagłowska
  3. Weronika Ługowska
  4. Maja Szumała

Kl.IVb

  1. Zuzanna Bugaj
  2. Wiktoria Woźna

Kl.Va

  1. Zuzanna Pogorzelec
  2. Katarzyna Popławska
  3. Paulina Robakowska
  4. Natalia Wojtczak

Kl.Vb

  1. Martyna Kubicka
  2. Adrianna Makowska
  3. Aleksandra Nowicka
  4. Krzysztof Skwarek
  5. Michalina Sobańska
  6. Nikola Wierzba
  7. Malwina Żurawa

Kl.VIa

  1. Adrianna Lewandowska
  2. Paulina Siciarek
  3. Zuzanna Skórecka
  4. Weronika Tomaszewska

Kl.VIb

  1. Jan Nowicki
  2. Magdalena Półtorak

Kl.Ia g

  1. Zuzanna Jankowska  absolwent SP
  2. Karolina Maj   absolwent SP
  3. Maria Matusiak
  4. Ewa Urbaniak

Kl.Ib g

  1. Wiktoria Golas   absolwent SP

Kl.IIa g

  1. Patryk Raniś

Kl.IIb g

  1. Amadeusz Skwarek   absolwent SP
  2. Barbara Wierzgacz    absolwent SP
  3. Zuzanna Wiśniewska

Kl.III g

  1. Weronika Błaszczyk   absolwent SP
  2. Wiktoria Cicha   absolwent SP
  3. Margerita Gorzkiewicz   absolwent SP
  4. Katarzyna Klimaszewska   absolwent SP
  5. Karolina Kłopotek   absolwent SP
  6. Martyna Łaska
  7. Adrianna Sibrecht
  8. Aleksandra Warszewska    absolwent SP
  9. Julia Woźna    absolwent SP
  10. Juliusz Wajgelt    absolwent SP

oraz absolwenci

  1. Piotr Pogorzelec    absolwent SP i G
  2. Mikołaj Scieszek    absolwent SP i G

Chórzyści ubiegłych lat z najdłuższym stażem oraz szkoła, w czasie trwania której byli członkami chóru:

  1. Becla Katarzyna  SP
  2. Bilewicz Aleksandra  SP
  3. Chlebowska Bogna  SP i G
  4. Chlebowska Karina  G
  5. Czajczyńska Maria  SP i G
  6. Czepiński Daniel  G, LO
  7. Dolata Marta    SP i G
  8. Drajkowska Aleksandra SP
  9. Drajkowska Anna  SP
  10. Drajkowska Julia  SP
  11. Dudziuk Patrycja SP
  12. Dzikowska Nikola  SP i G
  13. Filipiak Elżbieta   G
  14. Glińska Agnieszka  SP, G, LO
  15. Grabińska Kaja   SP, G
  16. Grabowska Katarzyna  SP,G
  17. Grabowski Oskar  G, LO
  18. Grzelak Nikola    SP
  19. Grzybek Łukasz  SP,G, LO
  20. Hajdo Weronika  SP, G
  21. Jachniewicz Emilia  SP
  22. Jackiewicz Aleksandra  SP, G
  23. Jakubowska Ewa  SP
  24. Jaszczyńska Monika  SP,G
  25. Jędroszka Dorota  SP, G
  26. Jędrzejewski Mikołaj  SP
  27. Jędrzejewski Samuel  G, LO
  28. Kacperska Marta  SP, G
  29. Kałużna Zofia    SP
  30. Kałużny Jan    SP
  31. Klimaszewska Beata  SP, G
  32. Kłopotek Joanna  SP, G
  33. Kowalczyk Maria  G
  34. Kozłowska Joanna  G
  35. Krulak Ida    SP, G
  36. Krulak Marta    SP, G
  37. Krzykacz Martyna  SP, G
  38. Kwiatkowska Barbara  SP, G
  39. Kucharzak Joanna  SP, G, LO
  40. Kucharzak Michalina  SP
  41. Kursa Laura    SP
  42. Lis Magdalena    SP, G
  43. Łabeńska Aleksandra G
  44. Ławińska Joanna  SP, G
  45. Ławiński Łukasz  SP
  46. Łenczuk Eliza   G
  47. Łuczak Gabriela  SP, G, abs.
  48. Maj Marcin    G
  49. Majewska Anna  SP, G, LO
  50. Majewska Katarzyna  SP, G
  51. Majewski Łukasz  SP, LO
  52. Majewski Rafał    SP, LO
  53. Nawrocki Jędrzej  SP
  54. Nykiel Hanna    SP, G, abs
  55. Nykiel Julia    SP, G, abs
  56. Olszanowska Aleksandra SP
  57. Pietrzykowski Piotr  SP
  58. Piotrowska Małgorzata G
  59. Sadowska Paulina  SP
  60. Scieszek Olga    SP, G, LO
  61. Simińska Anastazja  SP, G
  62. Skwarek Oliwia   G
  63. Smelczyńska Maria SP
  64. Sobański Michał  SP, G, abs.
  65. Sołtysiak Magdalena  SP
  66. Stasiak Aleksandra SP
  67. Stefańska Dominika  SP, G, LO, abs.
  68. Stefańska Paulina SP, G, LO, abs.
  69. Szczepaniak Agnieszka  SP, G, LO
  70. Szczepaniak Aleksandra G, LO
  71. Szczepaniak Alicja  SP, G
  72. Szczepaniak Joanna  G, LO
  73. Szewc Monika    SP
  1. Sztandera Joanna SP, G
  2. Szymańska Katarzyna  SP, G, abs
  3. Trzcińska Ida    SP, G
  4. Uniejewski Bartosz  SP
  5. Uniejewski Tobiasz  SP
  6. Urbańska Agnieszka  SP, G, LO,
  7. Urbańska Hanna  SP, G, abs.
  8. Urbańska Maria  SP, G, abs.
  9. Wajgelt Paula    SP, G, abs.
  10. Waleriańczyk Bogumił  SP
  11. Waleriańczyk Michał  SP, G, LO
  12. Wałoszek Marta  SP, G
  13. Wojczyszyn Katarzyna  SP, G, LO, abs.
  14. Wosiak Julia    SP
  15. Wosiak Kornelia  SP
  16. Wypych Mariusz LO, abs.
  17. Zdziubany Anna  SP, G, LO, abs.
  18. Zimniak Anna    SP, G, LO
  19. Żuberek Magdalena  SP, G
  20. Żuberek Maria    SP, G
  21. Żywiołowska Zuzanna  SP, G, abs.

Chórzystki Liceum Ogólnokształcącego:

  1. Chmielewska Edyta LO
  2. Demel Katarzyna LO
  3. Depczyńska Ewa LO
  4. Dogielska Agnieszka LO
  5. Gądek Marta   LO
  6. Gonciarz Aleksandra LO
  7. Godzińska Elżbieta  LO
  8. Iwaniak Wioletta LO
  9. Jędrasiak Kinga   LO
  10. Królak Anna   LO
  11. Kubiak Maria   LO
  12. Kurpik Kinga   LO
  13. Ludzis Agata    LO
  14. Marciniak Weronika LO
  15. Marzęcka Małgorzata LO
  16. Michurska Joanna  LO
  17. Motyl Aleksandra LO
  18. Olejnik Natalia   LO
  19. Olszewska Katarzyna LO
  20. Paprzycka Anna LO
  21. Pędziwiatr Aleksandra  LO
  22. Przybył Justyna   LO
  23. Rewers Sylwia   LO
  24. Sadowska Magdalena LO
  25. Spiechowicz Dagmara LO
  26. Stodulska Karolina LO
  27. Straszewska Iga   LO
  28. Sułkowska Monika LO
  29. Świerczewska Anna LO
  30. Wawrzyniak Magdalena LO
  31. Wrońska Małgorzata LO
  32. Żygadło Paulina   LO

Ponadto w chórze śpiewali:

  1. Andrzejczak Ewelina  SP
  2. Antoniewicz Agata SP
  3. Cicha Emilia    SP
  4. Cierniak Aleksandra  SP
  5. Cozaś Adam    SP
  6. Cozaś Mateusz    SP
  7. Czerniak Aleksandra  SP
  8. Drzewiecka Dominika  SP
  9. Dziedzic Adam    SP
  10. Galuba Mateusz  SP
  11. Galuba Szymon  SP
  12. Góreczna Eliza    SP
  13. Graczyk Maciej    SP
  14. Grala Aleksandra  SP
  15. Grzelak Filip    SP
  16. Grzelak Karolina  SP
  1. Grzelak Katarzyna  SP
  2. Ignasiak Marta    G
  3. Jańczak Marcin  LO
  4. Juszczak Katarzyna SP
  5. Juszczak Konrad  SP
  6. Karpała Katarzyna  SP
  7. Kleczewska Gabriela  G,abs.
  8. Kobyłka Mateusz  SP
  9. Koralewska Wiktoria  SP
  10. Korczak Lidia    SP
  11. Kowalska Joanna  SP
  12. Kowalska Katarzyna  SP
  13. Kozimor Dawid    SP
  14. Kowalewska Wioletta  SP
  15. Krulak Kacper    G
  16. Krzykacz Maja   SP
  17. Kurpik Adam    G
  18. Kwiatkowska Agnieszka SP
  19. Lament Natalia  SP
  20. Lewandowska Ewelina  SP
  21. Lewandowska Natalia SP
  22. Mitas Angelika    SP
  23. Niedzielska Marta  SP
  24. Nowacka Ewa    SP
  25. Nowacki Sebastian LO
  26. Nowak Marta    SP
  27. Olejniczak Gizela  SP
  28. Olek Marek   SP
  29. Olek Maria    SP
  30. Osuch Agnieszka  SP
  31. Paterska Julia    SP
  32. Pluta Barbara    SP
  33. Płocińska Maria  SP
  34. Przepiórka Malwina  SP
  35. Przybylska Karolina  SP
  36. Przyłęcki Paweł   SP
  37. Roszkowska Natalia SP
  38. Roszkowski Jakub  SP
  39. Różalska Klaudia  SP
  40. Sielicka Marika    SP
  41. Siemiątkowska Katarzyna SP
  42. Skwarek Aleksander  G
  43. Słupianek Anna  SP
  44. Sobański Mateusz  SP
  45. Sturgólewska Kaja  SP
  46. Sztandera Łukasz  SP
  47. Sztandera Sebastian  SP
  48. Szymańska Katarzyna (1) SP
  49. Szymańska Monika  SP
  50. Szymański Adam  SP
  51. Szymański Kamil  SP
  52. Tyc Kinga   SP
  53. Tyszkowska Michalina  SP
  54. Urbaniak Alicja   SP
  55. Urbaniak Joanna SP
  56. Walczak Emilia   SP
  57. Walczak Natalia SP
  58. Wajgielt Ewelina  SP
  59. Wawrzyniak Sylwia  SP
  60. Wichłacz Agnieszka  SP
  61. Wietrzych Aleksandra  SP
  62. Wilner Joanna   SP
  63. Wittich Magdalena  SP
  64. Włodarczyk Joanna SP
  65. Włoszczyńska Agnieszka SP
  66. Wojcieska Karolina  SP
  67. Wojtyła Katarzyna  SP
  68. Wojtysiak Ewelina  SP
  69. Woźniak Angela  SP
  70. Woźniak Natalia  SP
  71. Zimna Anna    SP
  72. Zimny Bartosz    SP

Dziecięco – Młodzieżowego Chóru Szkół Nazaretańskich Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum w Kaliszu

 

koncerty, uroczystości, festiwale

2014 / 2015

17 września – rocznica napaści ZSRR na Polskę: śpiew podczas programu artystycznego i mszy św., kościół  OO. Jezuitów

12 października – Dzień Papieski, koncert Santo Subito z zespołem Lumen w katedrze kaliskiej

14 października – Dzień Nauczyciela – Msza św.

17-19 październikaudział w XXXIV Ogólnopolskim Konkursie Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy – Srebrny Kamerton

Udział w konkursie, Wycieczka do Torunia, Warsztaty Twórcze (wieczór)

Koncert Galowy

7 listopada – apel z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości (szkoła)

9 listopada – warsztaty przygotowujące do koncertów patriotycznych

10 listopada – III koncert Pieśni o Polsce w Jarocinie

11 listopada – III koncert Pieśni o Polsce w Kaliszu w parafii p.w. bł. Matki Teresy z Kalkuty (Ogrody)

21 listopada – ślubowanie klas I gimnazjum (Msza św.)

13 grudnia – udział w Eliminacjach Festiwalu Kolęd i Pastorałek (Gniezno)

11 stycznia – spotkanie opłatkowe dla Rodziców

25 stycznia – koncert kolęd w parafii p.w. św. Gotarda

4 lutego – imieniny s. Dyrektor – Msza św. i program artystyczny

28 maja – nagranie utworów na konkurs

4 czerwca – udział przedstawicieli chóru w procesji Bożego Ciała (śpiew wspólnie z siostrami przy II ołtarzu)

10 czerwca – Koncert Dyplomowy studentów Wychowania Muzycznego w Auli UAM

23 czerwca – Koncert kończący działalność artystyczną w roku 2014/2015 (szkoła)

2013 / 2014

15 października – Dzień Edukacji Narodowej – program artystyczny oraz Msza św. z udziałem chóru

18-20 października – Finał Ogólnopolskiego konkursu Chórów a cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy – Brązowy Kamerton

8 listopada – apel z okazji Święta Niepodległości

10 listopada – koncert patriotyczny „Pieśni o Polsce” – Jarocin kościół oo. Franciszkanów (gimnazjum)

11 listopada – koncert patriotyczny „Pieśni o Polsce” – Kalisz, kościół p.w. Matki Teresy z Kalkuty na Ogrodach (gimnazjum)

21 listopada – obchody Święta szkoły – Msza św. z przyjęciem sztandaru, program artystyczny w sali gimnastycznej

19 stycznia – Koncert Kolęd i Pastorałek w parafii św. Rodziny na Rogatce

30 stycznia – imieniny s. Dyrektor

27 kwietnia – udział chóru w I Kaliskim Festiwalu Chóralnym (katedra)

1 czerwca – inauguracja Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej – koncert (katedra)

5 czerwca – koncert dyplomowy studentów Wychowania Muzycznego (aula UAM)

12 czerwca – zakwalifikowanie się do Finału Konkursu Chórów a cappella w Bydgoszczy

24 czerwca – koncert dla Rodziców

2012 / 2013

28-31 sierpnia – wyjazd do Zlatych Hor

12 września – Oprawa muzyczna Ingresu biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka

17 września – Koncert jubileuszowy 25-lecia parafii św.Piotra i Pawła w Kaliszu „Oratorium Apostolskie”

14 października – II Koncert „Oratorium Apostolskie” – zakończenie Sacrosongu

15 października – Msza św. z okazji Dnia Nauczyciela

23-29 października – wyjazd na Łotwę

23 listopada- Ślubowanie kl.I Gimnazjum

12 grudnia – koncert kolęd dla pracowników WBK

15 grudnia – koncert kolęd dla pracowników WIKI-MET – wyjazd do Sycowa

19 grudnia – koncert kolęd w szpitalu na oddziale dziecięcym

21 grudnia – koncert kolęd z Filharmonią Kaliską

06 stycznia – Opłatek dla rodziców (Msza św.)

28 stycznia – koncert kolęd z życzeniami dla Babci i Dziadka

05 lutego – Msza św. i program artystyczny z okazji Imienin s. Dyrektor

26 kwietnia– Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego kl. III LO (gimnazjum i liceum)

15-28 maja – przygotowanie nagrania utworów a cappella na konkurs chóralny

22 maja – koncert dyplomowy studentów wychowani muzycznego – kościół garnizonowy godz.19.00

25 maja – Zjazd wychowanków Szkół Nazaretańskich

12 czerwca – zakwalifikowanie się do Finału Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a cappella w Bydgoszczy (październik)

17 czerwca – Koncert dla Rodziców podsumowujący sezon

2011 / 2012

13 października – Dzień Nauczyciela

14 października – Powitanie kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej

22-24 października – Finał Ogólnopolskiego Konkursu Chórów Szkolnych a cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy –Srebrny Kamerton

26 października – koncert łotewskiego chóru Zwonnica– rola gospodarza

10 listopada – Święto Odzyskania Niepodległości

25 listopada – Ślubowanie klas pierwszych – Msza św. u św. Józefa

16 grudnia – Koncert Kolęd z orkiestrą Filharmonii Kaliskiej w auli im. Rubińskiego

7 stycznia – Koncert Kolęd w Kępnie

22 stycznia – Koncert Kolęd w parafii św. Rodziny

19 marca – śpiew podczas Mszy św. w bazylice św. Józefa

27 kwietnia – Zakończenie roku szkolnego klasy maturalnej – śpiew Gimn i LO podczas Mszy św.

29 maja – Koncert dyplomowy studentów wychowania muzycznego

15 czerwca – koncert jubileuszowy z okazji 15-lecia istnienia Dziecięco-Młodzieżowego Chóru Szkół Nazaretańskich

19 czerwca – spotkanie społeczności szkolnej z Matką Generalną Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek Janą Zawieja.

2010 / 2011

2 września – koncert z zespołem Lumen przed bazyliką św. Józefa

11 września powitanie kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w diecezji kaliskiej

3 października – Koncert „Moja Miłość” w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego – Kalisz

24 października koncert „Moja Miłość” w Turku

27 listopada – Święto Pieśni w Ostrowie Wlkp. (Gimn.+ LO)

15 grudnia Festiwal Kolęd i Pastorałek w Łodzi (Gimn. +LO)

18 grudnia – Śpiewająca Polska – kolędy Złote Pasmo

9 stycznia – opłatek dla Rodziców

15 stycznia – koncert kolęd w Poznaniu w parafii p.w. Objawienie Pańskie na Ławicy

23 stycznia – koncert kolęd w Kaliszu, parafia św.Rodziny

23 lutego – imieniny s.Dyrektor

2 kwietnia – Koncert w Radomiu z zespołem Lumen

10 kwietnia – śpiew podczas Mszy św. na Winiarach

27 kwietnia- konkurs Chórów Szkolnych a cappella w Ostrowie Wlkp. I miejsce

28 maja – Śpiewająca Polska w Ostrowie Wlkp. Złoty Klucz

31 maja – Koncert dyplomowy studentów Wychowania Muzycznego – aula UAM

6 czerwca – wizyta u Prezydenta Miasta Kalisza

10 czerwca – uzyskanie kwalifikacji do Finału Konkursu Chórów a cappella w Bydgoszczy

2009 / 2010

14 października – Dzień Nauczyciela

20 listopada – Ślubowanie Pierwszych Klas

14 grudnia – Festiwal Kolęd i Pastorałek w Łodzi

19 grudnia – Przegląd Kolęd w ramach programu „Śpiewająca Polska” w Ostrowie Wlkp.

20 grudnia – Koncert Kolęd z orkiestrą Filharmonii Kaliskiej (Aula UAM)

9 stycznia – II Międzyszkolny Konkurs Kolęd klas IV-VI – I miejsce

10 stycznia – opłatek dla Rodziców

16 stycznia – koncert kolęd w Ostrzeszowie

6 lutego – Wojewódzkie Eliminacje Konkursu Chórów Szkolnych a cappella I miejsce – Ostrów Wlkp.

4 marca – Msza św. w Bazylice św. Józefa – wprowadzenie relikwii Błogosławionych Sióśtr Nazaretanek z Nowogródka

13-19 marca – International Week w Wakefield (Anglia) – przedstawiciele chóru

30 kwietnia-4 maja – Międzynarodowy Festiwal Chóralny w Neerpelt (Belgia)

12 maja – imieniny s.Dyrektor

25 maja – Koncert dyplomowy studentów Wychowania Muzycznego (Aula UAM)

10 czerwca – koncert Religijnej Muzyki Chóralnej – koncert przewodowy s.Karen (Kościół Garnizonowy)

13 czerwca – Zjazd Absolwentów Szkół Kaliskich – Msza św. w katedrze

17-20 czerwca – wyjazd na Słowację – grupa najstarsza

2009

11 stycznia – opłatek dla rodziców szkół nazaretańskich

18 stycznia – Brwinów – koncert kolęd

24 stycznia – Konkurs Kolęd i Pastorałek dla Szkól Podstawowych

29 marca – Ostrzeszów – koncert „Stabat mater” Pergolesego

1 kwietnia – Poznań – kościół p.w. Wszystkich Świętych – „Psalmy Dawida”

3 kwietnia – Ostrów Wlkp. – kościół p.w.św.Antoniego godz. 10.45 – „Stabat Mater” Pergolesego

3 kwietnia – Ostrów Wlkp. – kościół p.w.św.Antoniego godz. 11.45 – „Stabat Mater” Pergolesego

25 kwietnia – Kalisz – oprawa liturgii mszy św. z przekazaniem sztandaru

1 maja – Kalisz – wspólne wykonanie wraz z chórami Kalisza hymnu Polski oraz hymnu Unii Europejskiej podczas Uroczystości obchodów 5 rocznicy wejścia do Unii

25 maja – Dyplomy Studentów Wychowania Muzycznego – udział w koncercie

30 maja – Przegląd chórów szkolnych cmsu „Śpiewająca Polska” w Ostrowie Wlkp.

2008

6 stycznia – przedstawienie świąteczne dla rodziców

11 stycznia – koncert kolęd dla rodziców

28 stycznia – Ostrów Wlkp. – Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Chórów Szkolnych a Cappella – I miejsce w województwie

7 marcakoncert w domu opieki społecznej w Kaliszu

30 marca – koncert pop Oratorium „Miłosierdzie Boże” w Krotoszynie

25 kwietnia – msza św. z przekazaniem sztandaru

19 maja – Koncert dyplomowy studentów Wychowania muzycznego w Kaliszu

31 maja – koncert w ramach cmsu Śpiewająca Polska – Ostrów Wlkp.

18 czerwca – nagranie części „Kantaty dla Bogurodzicy” – Poznań

10 sierpnia – Poznań – kościół Karmelitów Bosych

19 września – Zjazd absolwentów Gimnazjum i Liceum Sióstr Nazaretanek

28 września – koncert „Psalmy Dawida” w Turku

14 października – Dzień Nauczyciela

17 grudnia – koncert w kaliskim szpitalu dziecięcym przy ul. Toruńskiej

17 grudnia – Łódź – Eliminacje Festiwalu Kolęd i Pastorałek

18 grudnia godz.10.00 – Świąteczny koncert edukacyjny dla dzieci

18 grudnia godz.12.00 – Świąteczny koncert edukacyjny dla dzieci

19 grudnia –godz.19.30 – „Świąteczne Kolędowanie” koncert z Filharmonią kaliską

20 grudnia koncert kolęd „Śpiewająca Polska” – Ostrów Wlkp.

2007

8 stycznia – modlitewne spotkanie przy żłóbku – bazylika św. Józefa

21 stycznia – Ostrów Wlkp. – Eliminacje Wojewódzkie XXVI Ogólnopolskiego konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży – I miejsce

2 lutego– Poznań – „Oratorium na Boże Narodzenie” – Fr. Stankiewicza

19 lutego– Płock – 75 – ta Rocznica Objawień Siostry Faustyny – Pop Oratorium „Miłosierdzie Boże”

22 lutego– Kazimierz Biskupi – Seminarium o Miłosierdziu Bożym – Pop Oratorium „Miłosierdzie Boże”

2 kwietnia– Ostrów Wlkp. – I rocznica śmierci Ojca św. Jana Pawła II – „Psalmy Dawidowe” Zb. Małkowicza

28 kwietnia – zakończenie klas III LO

30 kwietnia – Gdańsk – pop Oratorium „Miłosierdzie Boże”

25 maja – koncert dyplomowy studentów Wychowania Muzycznego

1 czerwca – Msza św. z przekazaniem sztandaru

4 czerwca – Poznań – „Psalmy Dawida”

18 czerwca – Jastrzębie Zdrój – „Miłosierdzie Boże”

16 września – Jasna Góra

24 września – Jarocin

28-29 października – Toruń – Ogólnopolski Konkurs Chóralny „Ars liturgica” – II miejsce

1 października – Kórnik

24 listopada – Ostrów Wlkp.

16 grudnia – Ostrów Wlkp. – koncert kolęd w ramach cmsu „Śpiewająca Polska”

21 grudnia – koncert kolęd w szpitalu dziecięcym przy ul. Toruńskiej

22 grudnia – jasełka szkolne

2006

5 stycznia – wieczornica kolędowa dla rodziców

7 stycznia – Jasełka dla rodziców

28 stycznia – koncert kolęd w Zadzimiu; kulig

31 marca – Czarnków Pop oratorium „Miłosierdzie Boże”

15 maja – im. S. Dyrektor – fragm. Pop Oratorium i Psalmów

23 maja – koncert w szkole Podstawowej nr 10

28 maja – koncert dyplomowy studentów wychowania muzycznego

4 czerwca – „Psalmy Dawida” – Kalisz (z orkiestrą)

13-14 październik a – Sacrosong w Kaliszu – nagroda

14 października – Dzień nauczyciela

25 października –Kantata dla Bogurodzicy – Kalisz

17 grudnia – Eliminacje do festiwalu Kolęd i Pastorałek – Łódź

19 grudnia – Poznań – „Psalmy Dawida”

22 grudnia – przedstawienie świąteczne „Siedem obrazów z życia św. Józefa”

2005

9 stycznia – koncert kolęd w katedrze św. Mikołaja

16 stycznia– Warszawa – Koncert Kolęd

23 stycznia– Milicz – Koncert Kolęd

29 stycznia– Ostrów Wlkp. – Eliminacje Wojewódzkie XXV Ogólnopolskiego konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży – I miejsce

24 lutego – Ikona Matki Bożej Stolicy Mądrości – modlitewne czuwanie

18-20 marca– Bydgoszcz – Udział w FINALE XXV Ogólnopolskiego konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży

2 kwietnia– Kalisz – Pop Oratorium „Miłosierdzie Boże”

3 kwietnia– Warszawa – Pop Oratorium „Miłosierdzie Boże”

9 kwietnia – Ostrów Wlkp. – Pop Oratorium „Miłosierdzie Boże”

10 kwietnia– Poznań – Pop Oratorium „Miłosierdzie Boże”

7 majaŚwidnica – pop oratorium „Miłosierdzie Boże” (TV)

23 majaKoncert Dyplomowy Studentów Wychowania Muzycznego UAM

Maj – Msza szkolna z przekazaniem sztandaru

23 czerwca– Klasztor Sióstr karmelitanek – Peregrynacja relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus

30 września – Kalisz – Msza Dziecięca M. Matuszewskiego

1 października– Wrocław – Pop Oratorium „Miłosierdzie Boże”

14 października – Dzień Nauczyciela

15 października– Milicz – Pop Oratorium „Miłosierdzie Boże”

16 października– Warszawa „Dzień papieski” – Pop Oratorium „Miłosierdzie Boże”

6 listopada– Kraków – Pop Oratorium „Miłosierdzie Boże”

11 listopada – Dębica – Pop Oratorium „Miłosierdzie Boże”

25 listopada – ślubowanie I klas gimnazjum i liceum w bazylice św. Józefa

16-18 grudnia– Włodawa – VIII Międzynarodowy Festiwal Trzech Kultur – Koncert kolęd

20 grudnia – Kalisz – „Oratorium na Boże Narodzenie” – Fr. Stankiewicza

22 grudnia – opłatek szkolny

2004

6 stycznia – Trzech Króli – Msza św.

Nagranie do programu TV Poznań „Źródło” – program o szkole

6 lutego– Ostrów Wlkp. – Eliminacje Wojewódzkie XXIV Ogólnopolskiego konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży – II miejsce (oraz wyróżnienie w Bydgoszczy)

30 kwietniaIX Symfonia L. van Beethovena

7 MajaKoncert Dyplomowy Studentów Wychowania Muzycznego UAM

Październik– Kalisz – Pop – Oratorium „Miłosierdzie Boże” – nagranie płyty

2-3 października – zjazd absolwentek – Msza w kościele św. Rodziny

2-3 października – zjazd absolwentek   – Msza w katedrze

14 października – Dzień Nauczyciela

18 października– kościół OO.Jezuitów – 50 – lecie zatwierdzenia do kultu obrazu Jezusa Miłosiernego

27 listopada – Ostrów Wlkp. – X Święto Pieśni Chórów Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych

2-5 grudnia – Olsztyn – Ogólnopolski Festiwal Poezji Śpiewanej Szkół Katolickich –

I miejsce

15 grudnia– Łódź – Eliminacje XI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

2003

Styczeń – Ostrów Wlkp. – Eliminacje Wojewódzkie XXIII ogólnopolskiego konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży – I miejsce – Puchar Kuratora Oświaty (oraz wyróżnienie w Bydgoszczy)

24 kwietnia – zakończenie klas IV-tych LO – Msza św.

Kwiecień– Łódź – Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Pieśni Religijnej – I miejsce w kategorii chórów wielogłosowych

Maj– Katedra Kaliska – Koncert Dyplomowy Studentów Wychowania Muzycznego UAM

12 czerwca – uroczyste poświęcenie frontonu szkoły

16 czerwca – koncert dyplomowy studentów

4 września – modlitwa u św. Józefa – nabożeństwo – Siostry +mieszkanki internatu

25 września– Katedra kaliska – Koncert z okazji 750 – lecia istnienia kościoła św. Mikołaja w Kaliszu

14 października – Dzień Nauczyciela

Listopad– Olsztyn –VI Ogólnopolski Konkurs Poezji Śpiewanej Szkół Katolickich – II miejsce

Grudzień– Gniezno – Eliminacje X Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

12 grudniaWieczór Kolęd – Kaliskie Chóry Dziecięce z orkiestrą Filharmonii

2002

Styczeń– Bazylika św. Józefa – Kolędowanie Chórów Diecezji Kaliskiej

Styczeń– Ostrów Wlkp. – Eliminacje Rejonowe XXII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży – I miejsce

Luty– Poznań – Eliminacje Wojewódzkie XXII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży – III miejsce

17 marca– parafia św. Rodziny – Msza św. za Ojczyznę

24 marca– Parafia Najświętszej Rodziny w Kaliszu – Pasja

27 marca – Wielki Post– koncert w szkole

Maj– Śremsong – Chór Szkoły Podstawowej – Nagroda Główna

Czerwiec– Szkoła – Koncert dla Rodziców

14 października – Dzień Nauczyciela

Październik– Sacrosong kaliski – Zespół wokalny Gimnazjum

Październik– Sacrosong kaliski – Chór Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

Listopad– Olsztyn – V Ogólnopolski Konkurs Poezji Śpiewanej Szkół Katolickich – Wyróżnienie

25 listopada – ślubowanie klas I Liceum i Gimnazjum

GrudzieńKoncert Kolęd – Chóry Kalisza i orkiestra Filharmonii Kaliskiej

2001

6 styczniaKoncert kolęd w wyk. Chórów Kalisza i orkiestry Filharmonii kaliskiej

14 styczniaudział w liturgii w bazylice św. Józefa

20 stycznia – Ostrów Wlkp. – Eliminacje Rejonowe XXI Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży

11 marca– msza św. w Opatówku

1 kwietnia- Koncert Finałowy II Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Perkusyjnej

10 czerwcamsza św. w parafii na Zagorzynku w Kaliszu

17 czerwcamsza św. w parafii na Majkowie

14 października – Dzień Nauczyciela

29-30 września– Sacrosong w Kaliszu – Chór Kameralny Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Nazaretanek – wyróżnienie

29-30 września– Sacrosong w Kaliszu – Chór Szkoły Podstawowej – II miejsce

Listopad – Krotoszyn – VII Święto Pieśni Chórów Szkół Licealnych

23 listopada– ślubowanie klas I Liceum i Gimnazjum

24 listopada – Kępno – VII Święto Pieśni Chórów Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych

Grudzień– Ostrów Wlkp. – „Wesoła Pięciolinia” – zespół wokalny gimnazjum- udział

Grudzień– Gniezno – Eliminacje VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

2000

22 stycznia– Ostrów Wlkp. – Eliminacje Rejonowe XX Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży

6 maja – Śremsong – Chór Szkoły Podstawowej – bardzo dobry występ, ze względu na rok jubileuszowy nie przyznawano nagród

Październik – Sacrosong w Kaliszu – Szkoła Podstawowa

Październik – Sacrosong w Kaliszu – Liceum Ogólnokształcące

14 października – Dzień Nauczyciela

18 listopada – Szkoła Podstawowa Sióstr Nazaretanek w Kaliszu – VI Święto Pieśni Chórów Szkół Podstawowych

20 grudniaKoncert kolęd w wyk. Chórów Kalisza i orkiestry Filharmonii kaliskiej – nagranie płyty

1999

27 marca – parafia św. Apostołów Piotra i Pawła, Kalisz – Koncert pasyjny

28 marca– Katedra Kaliska p.w. św. Mikołaja – Koncert pasyjny

28 marca – parafia Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach – Koncert pasyjny

Marzec – Olsztyn – II Ogólnopolski Festiwal Poezji Śpiewanej Szkół Katolickich

Maj – Śremsong – Chór kameralny Liceum Sióstr Nazaretanek

Maj– Śremsong – Zespół Szkoły Podstawowej

20 listopada– Nowe Skalmierzyce – V Święto Pieśni – Szkoła Podstawowa

Grudzień – Gniezno – Eliminacje VI ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

20 grudnia – koncert kolęd w Szkole Muzycznej

1998

24 marca – wizyta ks. biskupa w klasztorze – występ

10 maja– Śremsong

25-27 września – Sacrosong w Kaliszu – Chór Szkoły Podstawowej – Nagroda

25-27 września– Sacrosong w Kaliszu – Chór Kameralny Liceum – udział

14 października – Dzień Nauczyciela

Listopad– Pleszew – IV Święto Pieśni – Liceum

14 listopada– Kalisz SP nr 17 – IV Święto Pieśni – Szkoła Podstawowa

1997

14 października – Dzień Nauczyciela

Listopad – Jarocin – III Święto Pieśni Chóralnej

Wrzesień – Sacrosong w Kaliszu – Chór Kameralny Liceum – Wyróżnienie

Wrzesień– Sacrosong w Kaliszu – Chór Szkoły Podstawowej – Nagroda

Aktualności

Najnowsza galeria zdjęć