Wakacyjne sukcesy

02 Wrz Wakacyjne sukcesy

Wakacje to dobry czas na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Wytrwała i systematyczna praca przyniosi efekty!

Tymon Cajdler okazał się bezkonkurencyjny na mistrzostwach Polski Młodzików w windsurfingu do lat 12. Regaty w klasie Techno 4.0 rozegrane zostały na wodach zatoki Puckiej. Szymon wygrał wszystkie 9 wyścigów i zdobył tytuł mistrza Polski.

Jakub Pawlaczyk znalazł się w 32-osobowej reprezentacji Polski, która w dniach 29-30 sierpnia wystartowała w finale Międzynarodowego Konkursu Gier Matematycznych i Logicznych. Zawody nazywane nieoficjalnymi mistrzostwami świata zostały rozegrane na Uniwersytecie Pierre Diderot w Paryżu
Skład reprezentacji został wyłoniony w majowych eliminacjach organizowanych przez Wydział Matematyki Politechniki Wrocławskiej. Wystartowało w nich ponad 400 osób z całego kraju.

W międzynarodowym finale wśród 43 reprezentantów z Szwajcarii, Włoch, Ukrainy, Francji, Kanady, Tunezji, Kuba zajął IV miejsce!